Syndrom vyhoření je v životě běžný, pomáhá anonymní terapie
Dnešní doba klade stále větší nároky na většinu z nás. Stále se musíme rozhodovat, volit myšlenkové proudy i důležité životní kroky. Stále větší nároky jsou na nás kladeny také v pracovním a osobním životě. Rychlé tempo vede ke vzniku syndromu vyhoření. Jak s ním pracovat?
Nároky nelze navyšovat věčně
Jestliže se ocitáte v životní situaci, kdy jsou na vás stále kladeny větší a větší nároky, postupně cítíte, že je vaše míra naplněna. Nejde přeci nároky navyšovat do nekonečna. Pomalu si pak začnete uvědomovat, že se začínáte chovat apaticky. Najednou zjišťujete, že jste lhostejní k situacím, které se kolem vás dějí. Ztrácíte zájem také o své koníčky, o svou rodinu, o svůj zevnějšek. Najednou jako by všechno vaše snažení bylo zbytečné. Syndrom vyhoření si právě našel další oběť.
Toto není správná cesta
Vyhořelý člověk se životem jen protlouká. Přemýšlí o smyslu života a nachází negativní řešení, jak si pomoci. Alkohol, gamblerství, prášky. Pokud se nám nedaří být v životě šťastní, hledáme náhražky. Jsme právě na nesprávné cestě. Rozhodně jsme si nepřáli, aby tlak, který na nás byl vyvíjen, napáchal až takovou škodu. Uvědomit si, že se jedná pouze o sérii okolností, nám v mnohém pomůže. Stále máme možnost vše změnit.
Anonymní terapie
Terapie, která je zcela anonymní, pomáhá v mnohém. Člověk má možnost získat profesionální přístup, který bude pro něj zcela na míru. Nikdo přitom nebude posuzovat jeho společenské postavení, ani jeho osobní rozhodnutí v partnerských vztazích. Anonymita zaručuje jistotu, že se bude práce terapeuta soustředit jen a pouze na vaši osobu. Nemusíte přitom nic sdělovat svému okolí, nemáte žádné lékařské záznamy do své karty.
Najít znovu ztracenou životní cestu se daří na anonymních terapiích velmi rychle. Jste zde zcela za sebe, bez nutnosti se svěřovat své sociální skupině.