Zlato je ideální investice
Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Atraktivita zlata má mnoho důvodů
Kdo chce rychle zbohatnout a postrádá geniální podnikatelský nápad, měl by zkusit začít investovat. Takto se dají poměrně snadno získat nemalé peníze. Nicméně také i ztratit. Z toho důvodu je potřeba si svět investic nejprve trochu osahat a začít na něčem jednodušším, například na zlatě.
To je pro začátečníky jako dělané, jelikož se jedná o jednu z mála komodit, která stoupá na ceně i v dobách různých finančních či politických krizí. V takových obdobích naopak žlutý kov ještě hodnotově roste. Jde tak o ideální komoditu pro investory, kteří chtějí svůj majetek chránit před inflací.
Co přesně zvolit a proč?
Zlato má celou řadu podob a mnoho z nich se k investičním účelům nehodí, ač se tak třeba tváří. Určitě je moudré ignorovat nabídky na koupi virtuálního zlata. To sice může vypadat zajímavě, avšak nikde není záruka, že je toto zlato kryté tím pravým.
Podobně ostražití by měli být investoři i vůči akciím zlatých dolů. Většina dolů dnes již není aktivní buďto vůbec, nebo se předpokládá jejich brzké zavření. Těžba zlata už má dávno tu největší slávu za sebou.
Mnohem lepší je nakoupit přímo fyzické zlato, avšak nikoliv v podobě valounů či snad šperků. Mnoho zlatých náhrdelníků, náramků či náušnic sice má docela velkou hodnotu, avšak ta určuje dost složitě. Mezi faktory, které je potřeba zahrnout, je totiž i design. Problematické také může být i složení. Šperky se často vyrábí z příměsí více kovů.
Proto jsou ideální volbou pouze slitky a speciální investiční mince. Opravdu však musí jít o mince určené k investování. Různé zlaté pamětní dukáty se do této kategorie nepočítají.
V tuzemských prodejnách je možné nakoupit obojí, tedy slitky i mince. Mnoho mincí, jež se u nás prodávají, má původ v našich zeměpisných šířkách. O slitcích se toto ovšem říci nedá. Ty se zde dováží z ciziny, hlavně tedy ze Švýcarska. Švýcarské zlato patří mezi nejkvalitnější, a tudíž s jeho případným prodejem nejsou problémy nikde na světě.
Ochrana především
Investiční zlato je poměrně drahé, i když jde jen o pár mincí. Proto je potřeba ho důkladně uschovat před možnými zloději. Co se mincí týče, tam obvykle problémy nejsou. Jelikož jsou drobné, dají se schovat víceméně kdekoliv, třeba i do falešného dna šuplíku.
Slitky však potřebují dostatečně kvalitní trezor, do něhož se jen tak někdo nedostane. A ten není zrovna levný. Proto spousta investorů volí raději možnost uschovat své zlato do banky. I tam je nezbytné počítat s výdaji. Banky si totiž za úschovu berou poplatky, avšak i tak se takovýto krok vyplatí víc než koupě nového trezoru.