Pomůže vám umělá inteligence v podnikání, nebo nestojí za to?
Poslední měsíce jsou plné televizních zpráv, internetových článků i podcastů o moderní umělé inteligenci. Ta vzala svět útokem a v dnešní době se s ní seznamují podnikatelé i zaměstnanci ze všech odvětví. Co vlastně dokáže a jaké obory s ní nejvíce spolupracují?
Nejen texty
Pokud alespoň občas sledujete zprávy, moc dobře víte, že dané programy pomáhají v pestré škále oborů. Nejčastěji si své uplatnění hledají během psaní nejrůznějších textů, vytváření grafiky či třeba překladů. Stejně tak dokážou třeba vyhledávat vhodné zaměstnance na sociálních sítích, počítat skladové zásoby ve firmách nebo převádět texty na řeč. Možností je opravdu ohromné množství.
Nejpoužívanější schopností, s níž přichází umělá inteligence GPT, jsou však marketingové texty. Potřebujete vymyslet neodolatelný popisek produktu v e-shopu? Chcete posílat zákazníkům e-maily? Plánujete příspěvky na sociální sítě? Trápí vaši ratolest seminární práce? S tím vším si poradí šikovně navržené programy.
Moře možností
Vzhledem k popularitě této technologie je jasné, že najdete desítky a desítky různých platforem. Každá z nich se specializuje na trochu jinou oblast. Některá vám poskytne kvalitní služby, zatímco jiná nestojí ani za kliknutí myši. Chcete-li si opravdu ušetřit práci a zrychlit veškeré procesy, vybírejte velmi pečlivě.
Dobrým příkladem je oblíbená aplikace Deeply, kterou najdete na stránkách pod výše vloženým odkazem. Ta hravě zvládne generování funkčních textů, vymýšlení obrázků i překlady do více než 31 světových jazyků. Velkou výhodou je i pětidenní demoverze zcela zdarma. Díky tomu si vše nejdříve vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, jestli vám bude program vyhovovat.
Nemusíte umět programovat, protože celý proces funguje na základě několika málo kliknutí myši.