Provozujete restauraci? Vsaďte na profesionální gastronomické vybavení!
Uvažujete o podnikání v gastronomii? Rádi byste si splnili sen o vlastní restauraci či kavárně? Ty jsou sice v těchto dnech z nařízení vlády zavřené, ale tak tomu nebude napořád. Život se dříve či později navrátí k normálu a lidé se zase budou chtít bavit, chodit do divadel, kin a samozřejmě se stravovat. Do plánování svého podniku se proto můžete směle pustit již dnes.
Bez čeho se v jakémkoliv gastronomickém provozu neobejdete? Bez píle, úsměvu na tváři, příjemného prostředí a profesionálního gastronomického vybavení. Na to se v následujícím článku zaměříme.
Multifunkční hnětače těsta
Při jeho výběru mějte na paměti dva hlavní pojmy, a to funkčnost a výkon. Zřejmě nikomu nemusíme klást na srdce, že by svou pozornost měli směrovat na výrobky kvalitní, výkonné a funkční, jejichž hlavním úkolem je ušetřit personálu podniku pokud možno co nejvíce práce. A ideálně takové, jež vykonají i několik činností najednou. Typickým příkladem jsou hnětače těsta. Ten nejvýkonnější si spolu s těstem poradí i s mletým masem a dalšími potravinami. Na e-shopu atfornax.cz je například k sehnání hnětač AR 200 VL-4, jenž zpracuje 27 litrů bílku, 160 litrů majonézy, 150 kg bylinkového másla, 150 kg mletého masa a 140 kg cukrové polevy, čímž vám ušetří investici do dalších spotřebičů.
Moderní kávovary
Dále doporučujeme investovat do moderního kávovaru. I když si kávovary dnes nacházejí cestu do většiny domácností, stále je šálek dobré kávy po dobrém obědě v restauraci jakýmsi standardem, který si většina z nás nenechá odpustit. Za nejdražší profesionální kávovar dnes zaplatíte něco okolo 180 tisíc korun. Zato v něm můžete nastavit teplotu, tlak, vyrábět páru ve stálém režimu, zajistit minimální kolísání teploty kávy, a dokonce vás upozorní na nutnost změkčit vodu. Výsledkem pak bude káva, kvůli které se k vám zákazníci budou vracet.
Zaměřeno na myčky
Zapomeňte na ruční mytí a investujte do výkonné myčky. Na trhu se setkáte s různými druhy těchto spotřebičů, ať již se jedná o myčky na černé nádobí (nádobí sloužící k přípravě pokrmů, ne konzumaci), myčky barové, průběžné (vhodné pro mytí stolního nádobí, skla a příborů), leštičky příborů, sklenic atd. Při výběru konkrétního modelu vycházejte z potřeb vaší provozovny a náročnosti jejího provozu.
Investice do vlastního podniku není zrovna nízká. Ale budete-li dobří a dveře se u vás netrhnou, tak se vám brzy vrátí.